Ніщо так не відкриває

очі на світ і не розширює

кругозір, як подорожі.

Шарліз Терон

Весну студенти кафедри твердотільної електроніки та інформаційної безпеки чекають з нетерпінням, бо саме тоді мають змогу відвідати Словаччину.

Поїздка у Кошице, Пряшів – це хороша можливість ознайомитися із освітніми тенденціями ЄС, культурою ближнього народу, а також пізнати один одного в нестандартній обстановці.

Цей рік також не був виключенням: делегація студентів і викладачів кафедри відвідала університети Словаччини.

Розпочалась наша поїздка з Інституту фізики факультету природничих наук Кошицького університету ім.. П.-Й. Шафарика, Інституту експериментальної фізики та Інституту матеріалознавства Словацької АН. Розвиток науки, технічне забезпечення просто вражають, надихають самореалізовуватись, пробувати щось нове.

Побували також у ботанічному саду університету ім. Павла Йозефа Шафарика в Кошице, там якраз проходила виставка кактусів.

Продовжилась наша подорож містом Пряшів. Ми ознайомились із побутом однолітків за кордоном: мали можливість пожити в гуртожитку, харчувались у їдальні. Також нам провели екскурсію Пряшівським університетом у Пряшеві, розмовляли із деканом факультету гуманітарних та природничих наук, завідувачем кафедри фізики, математики і техніки, які, в свою чергу, пропонували продовжувати навчання у Словаччині, акцентували на спрощеній системі вступу до вузу українців.

Особливо цікавою була бесіда із почесним професором УжНУ – Іваном Бірчаком. Надзвичайно приємним було те, що він розмовляв українською, знайомий із історією України, добре знає географію нашої області, навіть деякий час викладав на фізичному факультеті Одеського державного університету ім. Мечникова, .

Варто відмітити, що словаки знайомі із нашими науковцями-фізиками через постійну співпрацю, позитивно відкликаються про ужгородських аспірантів і із посмішкою говорять про те, що колись нам заздрили…

Побували ми і в українській гімназії в Пряшеві: постамент Шевченка, українська символіка, урок української у класі, – вражає на чужині.

Захоплююче було у планетарію: виставки дитячих робіт, сонце через телескоп, фільм про сонячну систему перенесли нас у загадковий і такий непізнаний світ. Ми були в захваті від побаченого.

Цікавим виявилось і продовження насичених днів на дискотеці у товаристві тутешніх студентів та прогулянки нічним Пряшевом до кальварії – комплексу каплиць на пагорбі, де можна відчути дух великого нічного міста, у якому панує спокій, стриманість, яке манить своєю загадковістю. Так і хочеться повернутись туди знову.

Дякуємо словакам, зокрема Сергію Ільковичу, за гостинність та дійсно чудово проведені дні в Словаччині.

А особливу подяку висловлюємо завідувачу кафедри фізики, математики і техніки Пряшівського університету у Пряшеві професору Шебеню Володимиру та завідувачу кафедри твердотільної електроніки та інформаційної безпеки професору Різаку Василю Михайловичу, які, власне, і є вже понад 20 років ініціаторами такого культурного обміну між студентами та викладачами. Це дійсно корисний досвід. Такі поїздки роблять навчальний процес цікавішим і зближують колектив.

Студентів треба зацікавлювати, акцентувати на практичності обраної спеціальності, ознайомлювати із ноу-хау в науці. І такого роду співпраця цьому тільки сприяє.

Студенти кафедри ТЕІБ