17 травня на фізичному факультеті УжНУ стартувала щорічна Підсумкова студентська конференція.

Своїми науковими досягненнями студенти ділилися у дев’яти секціях: Секція 1️.Теоретична і ядерна фізика; Секція 2️.Твердотільна електроніка та інформаційна безпека; Секція 3️. Фізика напівпровідників і діелектриків; Секція 4️. Прикладна фізика; Секція 5️.  Кібербезпека; Секція 6️. Оптика 2 курс; Секція 7️.  Електронні комунікації та радіотехніка; Секція 8️. Біомедична інженерія. Секція 9️. Середня освіта. «Фізика. Інформатика».

Загалом понад 50 студентів кафедри ТЕІБ, якою керує професор Василь Різак, представили свої наукові дослідження та їх практичну реалізацію. Вони змагалися у двох секціях: «Твердотільна електроніка та інформаційна безпека», під головуванням доцента Олександра Чобаля та «Кібербезпека», яку очолила викладачка Юлія Мисло.

 

Викладачі факультету із початку навчання запрошують студентів до участі у конференціях, адже саме навчання через дослідження дає можливість підготувати висококваліфікованих спеціалістів із будь-якої сфери, зокрема – з безпеки інформаційних і комунікаційних систем та систем технічного захисту інформації. Тому проведенню студентських наукових конференцій на фізичному факультеті завжди надають значної уваги.

Що представляє собою ChatGPT? Які  функціонує економіка в умовах війни? Які проблеми безпеки та методи захисту дітей від кібератак? Про це та інші аспекти інформаційної безпеки говорили вихованці фізичного факультету .

Після презентації всіх доповідей, присутні обирали кращі роботи.

За   результатами голосування вибрано кращі доповіді у секції «ТЕІБ»:

 

1 МІСЦЕ: Проблема безпеки та методи захисту від кібератак на пристрої Інтернету речей (IoT) (магістр 1 року навчання Білич Ю.О. – Науковий керівник: Різак В.М.)

2 МІСЦЕ: Kubernetes – створення та оркестрація інформаційних систем (магістр 1 року навчання Бобуський М.М. – Науковий керівник: Росола І.Й.)

3 МІСЦЕ:

Загрози кібертероризму на об’єктах атомної енергетики (магістр 1 року навчання Фонтош В.В. – Науковий керівник: Чобаль О.І.)

Людина, як найслабкіша ланка захисту платіжної інформації (магістр 1 року навчання Яковець В.В. – Науковий керівник: Суховія М.І.)

 

Результати голосування секції «Кібербезпека»:

1 МІСЦЕ:  Розробка Розумного будинку на базі Arduino Wemos D1R2 на чіпі ESP8266 (студ. 2-го курсу Бертич О.С. – Науковий керівник: доц. Попович Н.І.)

2 МІСЦЕ:

Що таке ChatGPT (студ. 2-го курсу Юрічко С.В. –  Науковий керівник:  доц.Росола І.Й.)

Хакери (студ. 2-го курсу Козлюк В.С. – Науковий керівник:  доц.Росола І.Й.)

3 МІСЦЕ:

Кіберполіція (студ. 2-го курсу Бородай Ю.Ю. – Науковий керівник: Мисло Ю.М.)

Пристрої захисту інформації в телекомунікаційних системах (студ. 2-го курсу Попович В.В. – Науковий керівник: доц.Суховія М.І.)

 

Керівники секцій, підсумовуючи даний захід, відзначили, що всі роботи представлені достойно та були цікавими. Побажали не зупинятися на досягнутому та підкорювати фізичні вершини знов і знов.

 

Яна Легеза, 

студентка заочного відділення журналістики