Що там стосовно безпеки у Facebook, AirDrop та хмарних сховищах? Як пом’якшити ddos-атаки та як працюють технології розпізнавання облич? Про захист даних, кібербезпеку та багато інших актуальних тем говорили 25 листопада під час VI науково-практичної конференції «Інформаційні технології у житті студентів та молодих науковців Закарпаття» на фізичному факультеті УжНУ.

Василь Різак

Василь Різак

Організувала захід кафедра твердотільної електроніки та інформаційної безпеки під керівництвом професора Василя Різака, який і модерував захід.

Заступник декана фізичного факультету з наукової роботи Василь Рубіш зауважує:

Василь Рубіш

Василь Рубіш

«Бурхливий розвиток інформаційних технологій привів до появи й поширення кіберзлочинності. І саме фахівці, яких готують за спеціальністю 125 «Кібербезпека» на нашому факультеті, здатні вирішувати проблеми щодо безпеки в інформаційній сфері. Ми активно залучаємо студентів фізичного факультету до наукової роботи, адже саме навчання через дослідження дає можливість підготувати висококваліфікованих фахівців із будь-якої сфери, і зокрема – з безпеки інформаційних і комунікаційних систем та систем технічного захисту інформації. Тому проведенню студентських наукових конференцій на фізичному факультеті завжди надають значної уваги».

«Як показують результати дослідження оператора зв’язку Deutsche Telecom, Україна перебуває в першій п’ятірці країн – об’єктів кібератак, — каже начальник управління Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Закарпатській області Петро Маркевич. — Найпоширеніший метод викрадення інформації – це фішинг. З його допомогою шахраї дістають доступ до конфіденційної інформації користувачів або заражають їх комп’ютери шкідливим програмним забезпеченням. Тож подібні до цієї конференції заходи сприяють популяризації й підвищенню престижу професії фахівців із інформаційної безпеки, телекомунікацій та кіберзахисту в регіоні. А доповідачі не тільки порушили проблемні питання щодо функціонування, розвитку та безпеки цифрового суспільства, а також висвітлили шляхи їх вирішення».

Мар’яна Марусинець, директорка департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА, вважає:

Ма’яна Марусинець

Ма’яна Марусинець

«Нині вчитель обов’язково має володіти інформаційними засобами і розуміти, як захистити інформацію, коли з’являються кібери, що заважають навчальному процесу. І так само ризику піддаються школярі. Тож було би дуже корисно, якби студенти змогли розповідати учням і вчителям про можливі ризики та їх подолання. Молодому поколінню — школярам і студентам — вдалося б налагодити ефективний взаємозв’язок».

Авторів найкращих робіт відзначили призами.

Організатори висловлюють подяку за сприяння у проведенні конференції проректорам Володимиру Фекеті та Дмитру Соймі.

https://osvita.uz.ua/na-naukovij-konferentsiyi-v-uzhnu-obgovoryly-zahyst-danyh-i-kiberbezpeku/