Результати співробітництва Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України і Ужгородського національного університету втілено у навчально-методичний посібник для учителів фізики старшої школи, викладачів, студентів і слухачів системи підвищення кваліфікації педагогічних кадрів. Різак В. М., Литвинова С. Г., Соколюк О. М. , Чобаль О. І. Шкільний фізичний експеримент з використанням цифрових вимірювальних комплексів: старша школа: навчально-методичний посібник. Ужгород: УжНУ «Говерла», 2019. 256 с. ISBN 978-617-7333-81-3 (гриф МОН України «Схвалено для використання в закладах загальної середньої освіти»). В електронній бібліотеці НАПН України за посиланням  https://lib.iitta.gov.ua/716741

Використання цифрових датчиків надає можливості педагогам й учням проводити широкий спектр досліджень, демонстраційних і лабораторних робіт, а також здійснювати науково-дослідні проекти, що сприяють вирішенню міжпредметних задач. У посібнику автори (С. Литвинова і О. Соколюк, ІІТЗН;В. Різак і О. Чобаль, УжНУ) знайомлять освітян з прикладами реалізації функціоналу цифрових вимірювальних комп’ютерних комплексів у різних формах і видах навчальної діяльності.

Вчителі фізики отримають можливість ознайомитися з прикладами розробки змісту окремих дослідів, здійснення яких утруднено при використанні традиційного обладнання або точність отриманих даних недостатня для вирішення задач навчання. Методичні рекомендації дозволять учителю самостійно організовувати діяльність школярів з використанням цифрових  вимірювальних  комп’ютерних комплексів при проведенні лабораторних робіт, а також допоможуть самостійно розробляти власні дидактичні матеріали в рамках урочної й позаурочної діяльності з предмету з урахуванням специфіки закладу освіти та особливостей школярів.

Пресслужба НАПН України
12:53 29.04.2020